Rreth nesh

Hotel FANTASY ndodhet ne qendren muzeale te qytetit te Gjirokastres, i konceptuar te jete nje hotel me 4 yje duke ofruar nje sherbim sa me komfort per klientet. Hoteli ofron nje pamje piktoreske te qytetit te gurte, ku mund te shijoni pamjen e Kalase, lagjet e vjetra te qytetit, luginen e drinit dhe maleve qe rrethojne qytetin.

Historia

Historia e objektit starton me godinen e ish Prefektures, e cila u dogj gjate luftes se dyte boterore ne vitin 1943. Me pas gjate viteve te diktatures komuniste u kthye ne kinema verore. Ne vitin 1996 u ndertua “Bar Restaurant Fantasy”, e cili funksionoi deri ne vitin 2017. Ne 2018, me miratimin e Unesco, si dhe me lejen nga Instituti i Monumenteve te Kultures, u be ndryshimi ne “Hotel Bar Restaurant Fantasy”.

Bar dhe
Restorant

Çertifikime

Hotel Bar Restaurant Fantasy", është çertifikuar nga ICDQ (Institute of Quality Certification) për:


Cilësi Ushqimore Dhe Shërbim Bari - Restoranti

Cilësi Shërbimi Të Akomodimit Në Hotel

Na kontaktoni

Tel: +355 69 43 03 433
Email: info@fantasyhotel.al
Adresa: St. Zejtarve, 6001 Gjirokaster, Albania

By Tok Digital Agency, Web Design in Albania